Turistický oddíl mládeže TOM 0402 Svratka

Letní dětský tábor 2015

Jsi kluk nebo holka mezi 7 a 16 lety?

Nemáš o prázdninách co dělat?

Chceš poznat nové kamarády?

Tak neváhej a pojeď s námi. Uvidíš, že dobrodružství jde zažít nejen u televize nebo počítače, ale i na vlastní kůži.

Letošní tábor se uskuteční na Vysočině u rybníka Medlova. 

Ubytování v chatě nebo v podsadových stanech.

Na programu tábora jsou hry všeho druhu, koupání, sportování, výlety, ale i učení se tábornických dovedností jako uzlování, čtení v mapě a podobně.

Termín

1. 7. – 17. 7. 2015

Cena: jen 3 400 Kč

Ministerstvo školství a tělovýchovy přispívá na každého účastníka asi 20 Kč denně prostřednictvím našeho ústředí v Praze. Nezdá se to mnoho, ale táboru to dokáže pěkně snížit náklady.

Co je potřeba?

Pro zájemce o přihlášku a další informace bude nejlépe domluvit se s naším hlavním vedoucím (viz Kontakty níže).

Asi měsíc před táborem bude svolána informační schůzka pro rodiče.

Kontakty

Informujte se, volejte, shánějte přihlášky…

Jaromír Halva
hlavní vedoucí
tel.: 732 427 909
email: jhalva@atlas.cz

 

Po příjezdu…

Po příjezdu dětí na tábor je již tábor hotový, postavený stavěcí četou vedoucích, která přijela pár dnů předem.

Děti rozdělujeme do jednotlivých družinek. V družinkách najdete jak holky, tak kluky všeho věku, prostě „tak akorát“. :-) Jednotlivé družinky proti sobě „hrají“ celotáborovou hru, takzvanou etapovku. Z názvu již můžete odvodit, že etapovka se hraje na jednotlivé etapy po celý tábor. Družinky však spolu nehrají jen etapovku, ale tvoří „tým“, sdílejí společné bodování, do kterého se započítává služba v kuchyni, ranní rozcvičky atd., ale hlavně se body sbírají při mnoha různých, kratších či delších, hrách – „bodovačky“, soutěže, sportovní turnaje, noční hry… a v některých z nich musejí uplatnit to, co se na táboře zatím naučili – morseovku, uzly, šifrování apod.

Během tábora…

Nemusíte se bát, že by se někdo na našem táboře trápil hlady. Jídlo „se podává“ 5× denně. Veškerou stravu připravuje kuchařka za pomoci družinky, která má právě službu – v kuchyni se družinky pravidelně střídají.

Večery se občas zakončují táborákem (běhěm tábora bývají asi tři). U většiny ohňů bývá zvykem, že si družinky připraví program, kterým zabaví ostatní, a tak se někdy stává, že se zábava protáhne téměř do půlnoci. Ráno pak vedoucí posune budíček o hodinu až hodinu a půl. (Podobná situace nastává obvykle taky po noční hře nebo stezce odvahy.)

Pozor! Během tábora budou potřeba masky, a to z prostého důvodu: jednoho pěkného dne v poledne se zahájí karneval, a kdo nemá masku, nevyhraje žádnou cenu! Kromě karnevalu pak může získat ceny (většinou se jedná o nějakou sladkost) v soutěžích, které probíhají až do večera.

Během tábora se děti podívají i do jeho okolí. Na výlety je každému přidělen balíček s něčím pořádným k zakousnutí a samozřejmě i něco na chuť, aby měli radost i ti menší.

A zase domů…

Na konci tábora někteří zamačkávají slzy, někteří se spíš už těší zpátky, ale jedno mají všichni společné – bude se jim stýskat po kolektivu lidí, kteří se na táboře seznámili a prožívali spolu ty dva týdny dobrodružství, bojovali z posledních sil o vítězství, poznávali tajemství táborového života a učili se nové dovednosti. A když se Vám bude stýskat moc, tak se uvidíme zase za rok, ne?


TOM - Turistické oddíly mládeže

 

Klub českých turistů

 

Naši činnost finančně podporují:

Statutární město Brno
a
Městská část Brno-Komín


Kontakt

Turistický oddíl mládeže Svratka
J. Halva; Chaloupky 81, 62400 Brno

TOPlist