Výlet s bobováním

Dne 6.2 2015 se jelo na dvoudenní výlet na chalupu Lukáše (prezidenta), která se nachází na Vysočině, abychom si tam zabobovali a užili si trochu zimních radovánek.

Cesta

Sraz byl v 7:45 před klubovnou. V 7:58 nám jel trolejbus. Trolejbusem jsme dojeli na nádraží v Králově poli.
Vlakem jsme dojeli do městyse Nedvědice.
Po 1 a čtvrt hodinové procházce, která vedla přes les, vesnici Kovářová a zasněženou cestu, jsme dorazili k chalupě.
Po přibližně 40 minutové přestávce, která zahrnovala teplý čaj, polévku, oběd (houska, chleba, rohlík) a odpočinek, jsme šli bobovat.

Bobování a hry

Poprvé jsme bobovali jen tak pro zábavu, potom byla soutěž na body: střílení sněhovou koulí v jízdě, a nakonec se uskutečnily závody. Finále se konalo po další přestávce. Ve finále zvítězil jezdec Petřík. Po závodech se konala pod svahem soutěž ve střílení. Ta byla ke konci napínavá. Nakonec zvítězil střelec Táda. Potom jsme šli na čaj do chalupy. Po trochu delším odpočinku jsme šli ven hrát hry. Vytvořili jsme si vlastní hrací plochu ve sněhu. V této hrací ploše jsme nejdříve hráli na honěnou, potom jsme hráli hru, že každý hráč se musel dostat po hrací ploše ke každé straně kromě té kde byl „domeček“. Když je měl všechny musel se dostat do „domečku“. Poté jsme šli do chalupy.

Na chalupě se hráli 2 hry: Velbloudí dostihy a Cesta kolem světa za 80 dní. K večeři byla polévka a rizoto. Po večeři se hrála hra, že každý si vylosoval číslo a potom musel nakreslit danou část těla na kterém bylo to číslo. Když se šlo do postele, tak víc jak polovina si povídala ještě docela dlouho.

Budíček byl dost prodloužený. Po snídani se šlo znovu bobovat. Při bobování nás stihla chumelenice. Opět byla soutěž na body: střílení v jízdě. Po bobování byl oběd. K obědu byla opět polévka a těstoviny s rajčatovou omáčkou. Po odpočinku se hrál Bang. Ten se nedohrál, protože jsme museli vyrazit na vlak. Při cestě na vlak nás zastihla chumelenice.
Do Brna jsme dorazili kolem půl šesté. Ke klubovně jsme dorazili po šesté. Pak jsme se rozešli.


TOM - Turistické oddíly mládeže

 

Klub českých turistů

 

Naši činnost finančně podporují:

Statutární město Brno
a
Městská část Brno-Komín


Kontakt

Turistický oddíl mládeže Svratka
J. Halva; Chaloupky 81, 62400 Brno

TOPlist